first
  
last
 
 
start
stop

Kollégium

Napjainkban egy fontos dolog az, hogy jól válasszuk meg a továbbtanulási lehetőségeinket, hisz ezzel mi irányítjuk a jövőnk megalapozását. Erre különféle reklámokkal és csalogató szövegekkel, előadásokkal csábítják az egyetemek, főiskolák a leendő növendékeiket.

Ez intézményünkben is így történt: meghívásunkra 2019. 01. 16-án ellátogatott hozzánk - környezetvédelmi szakos diákokhoz - a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kar dékán-helyettese és egy előadó, akik először is egy prezentáció, valamint egy rövid kis film lejátszásával megmutatták, mit lehet a szakukon elsajátítani.

Rövidesen a hétköznapi valóságban is megjelennek (sőt, részben már meg is jelentek) a ma még a csodák világába tartozó különleges anyagok, mint például az „alak-emlékező” ötvözetek, nanorészecskéket tartalmazó kerámiák és fémek, nanoszerkezetű polimerek, ultra nagy tisztaságú fémek, különleges bevonatok, fémhabok és fémkompozitok.
Ezekkel a fogalmakkal azok a középiskolás diákok is találkozhatnak, akik a Miskolci Egyetem anyagmérnöki vagy vegyészmérnöki alapszakán kezdik meg tanulmányaikat.
2019-től vegyészmérnök alapszakos képzést is indítanak a vegyipari vállalatokkal közösen, a vegyipar szívében. Rendkívül széles ipari háttér, számos iparág várja az anyagmérnök tanoncokat. Végzett hallgatóikat a polimeralapanyag-gyártó és -feldolgozó üzemek, vegyiművek, gumiipari, energetikai, építőanyag-ipari, mikroelektronikai anyagokat gyártó cégek, valamint – hagyományosan – a fémiparban működő alapanyaggyártó, öntő, hőkezelő, képlékenyalakító vállalatok alkalmazzák. Mérnök növendékeik a megszerzett elméleti és gyakorlati tudásukra támaszkodva kiválóan megállják helyüket Magyarország gazdaságának húzóágazatában, a nemzetközi összevetésben is versenyképes járműiparban vagy vegyiparban.

Számos kísérleten belül megismerhettük a szak érdekességeit. Létrehoztak mesterségesen egy mini tornádó tűzet, bemutatták diáktársainkon, hogy milyen, ha egy megszilárdult üvegcsepp robban szét a kezükben, megmutatták, hogy szedjünk ki egy pénzérmét egy tál vízből mindössze egy égő gyertya és egy Erlenmeyer-lombik segítségével anélkül, hogy hozzáérnénk a vízhez, milyen az, amikor a -200 fokos folyékony nitrogénbe forrásponton lévő vizet öntünk, és láthattunk még számos szemkápráztató kísérletet.
Köszönet az előadásért Dr. Mende Tamás Dékán-helyettes Úrnak és Roneczné Ambrus-Tóth Judit arculati szakértőnek.

Ha még nem adtad be a jelentkezésed és érdekelnek a fent említett dolgok, akkor
iratkozz be a mi középiskolánkba -SZTJG- környezetvédelmi szakra!
A szakmai érettségit követően intézményünkben környezetvédelmi technikusi végzettséget szerezhetsz, mellyel folytathatod utadat a Miskolci Egyetemre és/vagy az iskolánkban végzetteket munkahely-lehetőséggel támogató Kiss Cégcsoporthoz.
Tedd meg nyugodtan, add be a jelentkezésedet, garantáltan nem bánod meg!
Minden tanévben várja iskolánk a lelkes tanulni vágyókat.
Ne felejtsd el, a jövőd a te kezedben van!

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
image018
image019
image020
image021
image022
image023
image024
01/24 
start stop bwd fwd

 

SZIRÉN

Integrált könyvtári
rendszer

 

 

konyvtar@sztjg.hu

 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Szeptember 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Szent Gellért Pályázat

 

Nyitott pozíciók