first
  
last
 
 
start
stop

Kollégium

avagy vendégségben környékbeli általános iskolákban

Iskolánk környezetvédelmi munkaközössége november-december hónapban "körútra" indult; és környékbeli általános iskolákba látogatott el bemutató órát tartani. Nem titkolt célunk volt intézményünk népszerűsítése. A jelenlévő tanulóknak érdekes kémiai kísérleteket mutattunk be. Alkalmanként egy környezetvédelem szakos kolléga, három környezetvédelem tagozatos diákunk és egy pedagógia szakos diákunk vett részt a körúton. Nemcsak a környezetvédelmi szakképzésünkről, hanem az informatika, a pedagógia és a gimnáziumi képzéseinkről is tájékoztatást adtunk az érdeklődőknek.

 

Az iskolánkat bemutató pár perces film vetítése után diákjaink érdekes és látványos kísérleteket mutattak be az órán résztvevő, elsősorban 8. osztályos tanulóknak. Az óra második felében TOTO-t töltöttek ki az általános iskolás diákok. A kérdésekre helyesen válaszolók között jelképes ajándékokat sorsoltunk ki. Minden résztvevő diák szórólapot és a környezetvédős szlogenünkkel ellátott ajándék karkötőt kapott.

Köszönjük az alábbi általános iskoláknak, hogy felhívásunkra visszajeleztek és nagy szeretettel, lelkesen fogadtak minket. Mindenhol nagyon jól éreztük magunkat, nagyon pozitív élményekkel tértünk vissza diákjainkkal együtt iskolánkba. Plusz energia, plusz készülés, plusz idő, de mindez megérte, hiszen ismerkedhettünk, tapasztalatokat gyűjthettünk.  Nem utolsósorban, ha már csak egyetlen új információt juttatunk el egy-egy résztvevő általános iskolás számára, akkor a kezdeményezésünk eredményes volt! Reméljük, intézményünkről még teljesebb, pozitívabb képet alkottak látogatásunk után a nyolcadikos diákok és iskoláik.

Köszönjük:

Aggteleki Általános Iskola

Berentei Általános Iskola

Borsodsziráki Bartók Béla Általános Iskola

Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Edelény

Homrogdi Görögkatolikus Általános Iskola és Óvoda

Izsó Miklós Általános Iskola, Izsófalva

Szent Péter Görögkatolikus Általános Iskola, Múcsony

Ménes-völgyi Tudásvető Alapítványi Általános Iskola, Szögliget

Köszönet a diákok felkészítéséért és kíséretéért Tóth Kitti, Virókné Fodor Bernadett, Gulyásné Bakos Enikő, Pásztor-Tóth Henriett és Románné Magyari Andrea tanárnőknek.

Köszönet a segítségért Drótos Edina, Kálvin Emese, Hajdu Zoltán, Molnár Róbert, Kovács Márk, Mida Károly, Kenéz Ákos, Szinai Fanni, Gregóczki Loretta, Gregóczki Mónika, Molnár Vanessza, Venczel Martin, Szemán Fanni, Ferencsik Eszter diákjainknak.

Sok szeretettel várjuk a jelenlegi nyolcadikos diákokat szeptembertől az iskolánkba.

"Válassz jövőt! Válassz miket!"

 

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
image018
image019
image020
image021
image022
image023
image024
image025
image026
image027
01/27 
start stop bwd fwd

SZIRÉN

Integrált könyvtári
rendszer

 

 

konyvtar@sztjg.hu

 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Szeptember 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Szent Gellért Pályázat

 

Nyitott pozíciók