first
  
last
 
 
start
stop

Kollégium

Iskolánk életében már nem meglepő, hogy nincs olyan hónap, de lassan már hét sem, hogy ne történjen valami, ami figyelmet érdemel, és amire büszkék lehetünk. 2018. január 27-én szombaton iskolánk énekkaros diákjai és tanárai nem otthon pihenték ki az első félév fáradalmait, hanem útra keltek, és meg sem álltak Nyíregyházáig. A Szent Efrém Napok keretein belül, a Nyíregyházi Szent Miklós Általános Iskola adott otthont egy görögkatolikus kórustalálkozónak, amelyen mi is részt vettünk.

 

Összesen hét kórus vett részt a rendezvényen, mi külön megtisztelve éreztük magunkat, mert nem csak iskolánkat, hanem egyházmegyénket is képviseltük. Három darabbal készültünk: Gyöngéd, szerető Mária; Karácsonyi népdalrondó és Kerub ének. A rendezvény különlegessége volt, hogy amíg a kórusok helyet cseréltek, a Miatyánkat énekeltük mindig más hangon, a rendezvény végére mind a nyolc sztihirát elénekeltük együtt, közösen. Az eseményen nem csak tanáraink láttak ismerős arcokat, hanem a Dániel játékban résztvevő diákok is, mert fellépett a Szent Atanáz kórus, akikkel az előző tanévben kétszer is együtt szerepelhettünk egyszer Miskolcon, egyszer pedig az edelényi  kastélyban. Örülök, hogy kórusunk ismét szépen szerepelt, és örömet szerezhettünk felkészítő tanárunknak Flaskó Attiláné igazgatónőnek.


SZIRÉN

Integrált könyvtári
rendszer

 

 

konyvtar@sztjg.hu

 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Szeptember 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Szent Gellért Pályázat

 

Nyitott pozíciók