first
  
last
 
 
start
stop

Kollégium

Iskolánk Diákönkormányzata a 2017-re meghirdetett Szent László – emlékév kapcsán képzőművészeti alkotópályázatot hirdetett a Miskolci Egyházmegye által fenntartott általános és középiskolák diákjai számára. A pályázat a lovagkirály és kora, valamint a nevéhez fűződő legendák felé fordította a figyelmet. Mindenki másképp lát és értelmez eseményeket, tetteket és életutakat, s a felhívással ezeket az eltérő látásmódokat szerettük volna megismerni.

A pályázatra érvényes pályamunkával nevezett középiskolás kategóriában a sátoraljaújhelyi  Georgiokon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium két diákja, valamint iskolánk 8 tanulója. Az általános iskolások versenye a Homrogdi Görögkatolikus Általános Iskola és Óvoda által benyújtott pályázatok (18 darab) között zajlott. Versenyen kívül színesítette az iskola aulájában elhelyezett pályamunkákból álló kiállítást a Szent Miklós Görögögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola 52 tanulója által szimultán technikával készített Szent László portré.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre és díjátadásra november 17-én került sor. A zsűri (Bay Judit az Edelényi Kastélysziget létesítményvezetője; Dr. Janka Gábor atya, a kazincbarcikai egyházközség parókusa, ikonfestő; Marincsák László az edelényi egyházközség parókusa) rövid tanácskozás után egyöntetű eredményt hozott.

A kategóriák győztesei:

Középiskolás kategória

  1. Lakatos Gabriella 11/C (Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakgimnázium)
  2. Szmetana Liliána 10/CD (Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakgimnázium)
  3. Forgács Tibor 11/A (Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakgimnázium)

Általános iskolás kategória

  1. Flick Vivien 7. osztály
  2. Nagy Noémi 5. osztály
  3. Kótai Alexandra 8. osztály

Szívből gratulálunk a nyerteseknek és minden résztvevőnek! Arra buzdítunk mindenkit, hogy a jövőben is alkossanak és örvendeztessenek meg minket szebbnél szebb rajzaikkal, festményekkel!

image004
image007
image013
image019
image023
image033
image107
image115
image131
image144
01/10 
start stop bwd fwd

 

SZIRÉN

Integrált könyvtári
rendszer

 

 

konyvtar@sztjg.hu

 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Szeptember 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Szent Gellért Pályázat

 

Nyitott pozíciók