first
  
last
 
 
start
stop

Kollégium

Kecskési Tollas Tibor költő a Bán-völgyében, Nagybarcán született. Az 56-os emigráció egyik kiemelkedő vezéralakja, a Nemzetőr újság főszerkesztője szülőfaluja temetőjében nyugszik. A nevét őrző alapítvány 17. alkalommal rendezi meg a költő emlékére a Tollas Tibor Szavalóversenyt.
2013. november 22-én iskolánkban került sor a verseny elődöntőjének megrendezésére, ahová 29 versenyző nevezett 6 középiskolából:  

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika
Irinyi János Szakközépiskola, Kazincbarcika
József Attila Gimnázium, Ózd
Serényi Béla Gimnázium Putnok
Széchenyi István Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola Ózd
Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakképző Iskola Edelény
Iskolánkat Dudu Ádám 9. AC tanuló képviselte.


A hattagú zsűri döntése alapján - Tóth Béla költő, Takács Rita költőnő, Lengyel Gyuláné iskolánk nyugdíjas tanára, Bartha József a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola igazgatója, Földiné Zana Zsuzsanna a Bánhorváti Kazinczy Gábor Általános Iskola igazgatóhelyettese és Máté Istvánné a Bánhorváti Kazinczy Gábor Általános Iskola tanára, költőnő – Nagybarcára a december 14-én megrendezésre kerülő döntőbe 9 diák jutott tovább, köztük van iskolánk tanulója Dudu Ádám is. A versenyzők könyvjutalomban részesültek.

Géber Tamás

SZIRÉN

Integrált könyvtári
rendszer

 

 

konyvtar@sztjg.hu

 

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Szeptember 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Szent Gellért Pályázat

 

Nyitott pozíciók